Studené nohy? Rady našich babičiek, ktoré pomôžu aj vám!

Pomoc od našich babičiek nájdete aj v kuchyni, sú nimi napríklad chilli papričky alebo zázvor. Nie je všetko len v kuchyni, pomôže aj pohyb, V tomto článku sa môžete inšpirovať tipmi, ktoré sme si pre vás pripravili a zatočiť tak so studenými nohami.

Studené nohy? Rady našich babičiek, ktoré pomôžu aj vám!
Studené nohy? Rady našich babičiek, ktoré pomôžu aj vám! (zdroj: unsplash.com)

Hýbte sa a cvičte prstami

Najúčinnejším spôsobom ako rýchlo rozprúdiť krv v tele a končatiny tak zahriať je pohyb. Zaraďte preto do svojich každodenných rituálov aj športovú chvíľku alebo aspoň chodievajte viac pešo. Cvičiť môžete aj doma pri televízii. Krčte a napínajte prsty alebo krúžte chodidlami. V prípade, že patríte do tej skupiny ľudí, ktorá pracujete v kancelárii, občas sa prejdite alebo chvíľu pracujte v stoji.

Dajte si zázvor alebo chilli

Tieto hrejivé potraviny nerozpália len vaše ústa, ale prekrvia celé telo, vrátane končatín. Myslite preto na pestrý jedálniček a zaraďte do neho potraviny, zlepšujúce krvný obeh: zázvor, chilli papričky, škorica, cesnak, alebo strukoviny. Skvele vás prehrejú aj bylinky, ako je nechtík lekársky, klinček alebo medovka. Svoju stravu doplňte aj o vitamín E alebo horčík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *