Ružová voda – aké sú výhody jej používania?

Čoraz viac žien (a aj mužov) si uvedomuje, že množstvo prírodných látok dokáže pomôcť s pleťou a robiť pre ňu zázraky. Rovnako je na tom aj ružová voda, ktorú viete využiť na množstvo rôznych spôsobov. Túto vodu z ruže viete použiť ako toner pre všetky typy pleti, fixátor make-upu aj na spálenú pokožku z opaľovania. Prečo je ružová voda taká účinná a na aké ďalšie spôsoby ju môžete použiť?

Ružová voda – aké sú výhody jej používania? (Foto: unsplash.com)

Vlastnosti ružovej vody

Ružová voda je priamo voda z ružových lístkov. Používa sa na lekárske aj kozmetické účely, má príjemnú a jemnú vôňu. Ideálna je aj na problematickú pokožku, pretože má antioxidačné, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Dokáže dezinfikovať rany a jazvy sa vďaka ružovej vode liečia rýchlejšie. Vo všeobecnosti sa najviac používa pri starostlivosti o pleť a vlasy. Aby boli účinky čo najlepšie, tak si treba dať pozor aj na kvalitu ružovej vody – mala by byť čistá, bez pridaných chemikálií a parfemácií.

Na aké spôsoby môžete ružovú vodu použiť?

Prvým hlavným spôsobom, na ktorý sa dá ružová voda použiť, je celkovo pokožka. Dokáže pokožku upokojiť, zbaviť ju vysušených miest, zabraňuje tvorbe akné a vyrovnáva úroveň mazania. Pokožka ošetrovaná ružovou vodou bude po čase žiarivejšia, bude mať zdravší vzhľad a zmiznú začervenané miesta. Po opaľovaní ju môžete použiť na odstránenie škvŕn a ukľudnenie spálenej kože.

Výhody a vlastnosti ružovej vody sa využívajú aj na liečbu kožných infekcií. So svrbiacimi a začervenanými miestami vám skvele pomôže. Ideálne je, ak si ju dáte predtým na hodinku do chladničky a voda bude príjemne chladiť. Čo veľa ľudí nevyužíva, tak sú účinky ružovej vody na vlasy. Chránia vlasy pred poškodením a lámaním. Pomáhajú aj tým, ktorí majú problémy s nadmerným vypadávaním vlasov, takže pomôže to aj ženám, ktoré prechádzajú hormonálnymi zmenami. Ružová voda je naozaj multifunkčným pomocníkom, takže je určite dobré do nej investovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *