Správna starostlivosť o pleť v čase nosenia rúšok. Naše rady pre lepšiu pleť

Ráno použite mydlo na tvár a naneste denný krém. Počkajte, až sa vstrebe, a až potom nasaďte rúško. V prípade, že máte možnosť, opláchnite tvár v priebehu dňa vodou. Pokojne aj niekoľkokrát. Večer pleť vyčistite tonikom bez alkoholu a naneste regeneračný krém alebo olej.

Správna starostlivosť o pleť v čase nosenia rúšok. Naše rady pre lepšiu pleť
Správna starostlivosť o pleť v čase nosenia rúšok. Naše rady pre lepšiu pleť (zdroj: unsplash.com)

Rada odborníkov: Odporúča sa dvojaké čistenie. V prvej fáze odstránite povrchový make-up, nečistoty a maz. V druhej fáze hĺbkovo dočistíte póry. Ideálne sú čistiace gély, ktoré v kontakte s vodou nepenia a sú šetrnejšie než odličovacie tampóny a micelárne vody. Tvár oplachujte čo najteplejšou vodou a vysušte ju malým, vyvareným uterákom určeným iba na tvár

K starostlivosti tiež pridajte aspoň 2× týždenne pleťový peeling. Odstránite tak okom neviditeľné nečistoty a šupinky, ktoré nahrávajú baktériám. Zároveň vynechajte dekoratívnu kozmetiku. Pleť totiž pod nánosmi mejkapu nedýcha, čím sa zhorší jej stav.

Keď chcete mať istotu, že sa o svoju pleť staráte dobre, objednajte sa k špecialistom. Kozmetička zhodnotí stav vašej pleti a odporučí vhodnú starostlivosť, ktorú zvládnete sami doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *